Série Nanolex Professional nyní i v 5-litrovém balení. Cenově výhodné a dosažitelné produkty jsou stále více oblíbené v profi i hobby sektoru.
Logo
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 3 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
  • Štítky blogu
... chci odebírat newsletter
CLEANER |FASTER |LONGER

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Keramické povlaky
  4. Keramické povlaky - vydatnost, skladování neotevřeného a doba spotřeby otevřeného balení

Keramické povlaky - vydatnost, skladování neotevřeného a doba spotřeby otevřeného balení

Časté dotazy, na které odpovídáme v souvislosti s keramickými povlaky je vydatnost, skladování neotevřeného a doba spotřeby otevřeného balení. 

Vydatnost keramických povlaků

Před zakoupením je vhodné zvážit, na jak velké zakázce budete keramický povlak zpracovávat. K výhodám keramických povlaků Nanolex patří, že pro životnost povlaku, deklarovanou výrobcem, stačí jeho jedna vrstva. Pokud potřebujete aplikovat více vrstev - aplikujte podkladní keramický povlak Nanolex Si3D BC a následně naneste jakýkoliv z keramických povlaků Nanolex (SiShield, Si3D, Si3D MAX, Si3D CERABIDE, Si3D HD).

Pro základní orientaci uvádíme následující spotřeby, které jsou kalkulovány vždy pro jednu vrstvu:

30ml balení - menší vůz - lakované plochy

50ml balení - střední / větší vůz - lakované plochy

Spotřeba produktů stoupá podle rozsahu ošetřených ploch navíc - např. zádveří, podběhy kol, brzdiče, kryty motoru a podvozku, strukturální nelakované plasty apod.. Pokud aplikujete keramický povlak na kola - rozlišujte, zda aplikace probíhá pouze na čelní plochy nebo jsou kola ošetřena kompletně. Čím jsou kola větší a jejich tvar členitější - tím roste spotřeba produktů (na kolech můžete zpracovat i celé balení).

U světlých laků spotřeba nepatrně vzroste oproti tmavým lakům, kde je při aplikaci lépe vidět právě natažená vrstva.

Spotřeba vrchního keramického povlaku naopak klesá při použití podkladního keramického povlaku. Klesá rovněž při vyšším podílu prosklených ploch (např. panoramatického střešního okna), na které se aplikují jiné typy ochranných povlaků.

Pokud kupujete keramický povlak pouze pro jednu aplikaci - volte raději větší balení. Pokud se zabýváte touto činností opakovaně - doporučujeme při nákupu kombinovat obě velikosti balení. Máte tak rezervu a nebudete zaskočeni, pokud keramický povlak spotřebujete rychleji, než jste předpokládali nebo pokud se změní rozsah prováděných prací.

Skladování neotevřeného balení keramických povlaků

Životnost neotevřeného balení je minimálně 24 měsíců od data výroby. U zboží dodávaného naším e-shopem garantujeme jeho vysokou obrátkovost. Organizace skladu zajišťuje expedici postupně - podle data dodávek od výrobce. Optimální teplota skladování je v rozmezí 15 - 25°C. Neskladujte na přímém světle, ideálně uložte do tmavého uzavřeného prostoru.

Doba spotřeby otevřeného balení keramických povlaků

Po otevření balení závisí doba spotřeby na více faktorech. Nosné medium na bázi těkavých rozpouštědel se otevřením a skladováním odpařuje a povlak může po čase vykazovat horší funkční vlastnosti. Při práci nenechávejte balení trvale otevřené, pravidelně jej uzavírejte, aby se obsah zbytečně neodpařoval. Pokud je v aplikačním prostoru zvýšená vlhkost, je proces zrání a zároveň znehodnocování obsahu balení výrazně urychlen. Po použití dobře uzavřete obal a uložte dle instrukcí. Při dodržení tohoto postupu bude cca 3 - 4 týdny produkt použitelný - co se týká aplikace i plné funkčnosti.

Na závěr čtyři dobré rady, které Vám ušetří případné starosti:

  1. Při nákupu volte optimální velikost balení 30 / 50ml dle velikosti vozu a rozsahu ošetřovaných ploch.
  2. Cenu zakázky vykalkulujte tak, aby Vás případné znehodnocení zbytků nemuselo trápit.
  3. Po znovuotevření odstraňte tvrdou krustu, která se vytvořila v okolí hrdla lahvičky.
  4. Při zpracování zbytku keramického povlaku jej vyzkoušejte předem na méně viditelné ploše, případně jej zpracujte na méně exponovaných místech, např. v zádveří.

Jan Vejnar
prodetailing.cz
výhradní zástupce Nanolex Car Care pro Česko a Slovensko
 

Upozornění: Obsah tohoto blogu vyjadřuje naše osobní názory, reálné zkušenosti a poznatky z praxe, podložené informacemi od výrobce. Je zakázáno jakékoli kopírování textů a fotografií včetně jejich šíření bez našeho souhlasu. Všechna práva vyhrazena.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli
... chci odebírat newsletter
Děkujeme za Váš zájem o dění v prodetailing.cz. Budeme Vás informovat o nejnovějších produktech, akcích e-shopu a článcích v blogu. Pokud si přejete být součástí života detailingové scény, přidejte se k nám.
© 2015-2023 Všechna práva vyhrazena prodetailing.cz
Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz